Święto Folkloru Kurpiowskiego w gminie Baranowo

Święto Folkloru Kurpiowskiego w gminie Baranowo

Tegoroczne Święto Folkloru Kurpiowskiego zgromadziło wielu mieszkańców gminy Baranowo i okolicznych miejscowości. Tegoroczna impreza była niezwykle interesującym wydarzeniem dla wszystkich miłośników dobrej zabawy. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bowiem szereg atrakcji nie tylko dla sympatyków kurpiowskiego folkloru.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach (gm. Baranowo). Na otwarcie festynu, wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał wójt Henryk Toryfter. Na miejscu mogliśmy zobaczyć występy malowniczych zespołów kurpiowskich, których prezentacje ujęły zgromadzonych mieszkańców. Organizatorzy przygotowali stoiska promocyjno – informacyjne, czy kiermasze rękodzieła. Było też coś dla łakomczuchów. Na miejscu prezentowało się wiele stoisk gastronomicznych.

Żaden z maluchów nie mógł się nudzić. Na dzieci i młodszych uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie pojawiły się zespoły cygańskie oraz Kapela Czerniakowska. Goście imprezy mieli też okazję bawić się przy muzyce disco polo w postaci zespołu „Bobi”. Impreza trwała do późnych godzin nocnych, przenosząc się do remizy OSP w Brodowych Łąkach.

Materiał ze strony: https://www.moja-ostroleka.pl/art/1563131254/swieto-folkloru-kurpiowskiego-w-gminie-baranowo-zdjecia-wideo

Zdjęcie ze strony: https://www.galeria.baranowo.pl/